چطور از سلف برندینگ خودتان در شبکه‌های اجتماعی محافظت کنید

سلف برندینگ یا خودنمانامی یا من‌خوبم‌نمایی یا هر اسم دیگری که روی آن می‌گذارید، مهم‌ترین عامل برای به دست آوردن اعتبار در میان عموم است. هر کسی برای خودش یک سلف برندینگ دارد، چه مهندس باشد و چه دکتر و چه آشپز و چه مثل من یک وبلاگ نویس و تولید کننده محتوا. چه قراردادی مشغول کار باشد و چه آزادکاری را ترجیح بدهد و چه اصلا از روی عشق و علاقه برای خودش کار کند.

هر کس که سلف برندینگ بهتری داشته باشد طبعا از موقعیت بهتری در میان دیگران برخوردار خواهد بود، همه برای او ارزش بیشتری قائل خواهند شد و به حرف‌ها و افکارش اهمیت خواهند داد. این افراد معمولا کم کم به شهرت و محبوبیت قابل توجهی هم دست پیدا خواهند کرد.

خیلی خوب به نظر می‌رسد، این طور نیست؟ این‌که آن‌قدر پیش همه اعتبار داشته باشید که در مقایسه با بقیه آدم شایسته‌تر و برجسته‌تری به نظر برسید. بله البته که خوب است. ولی به دست آوردن این اعتبار و از آن مهم‌تر، حفظ این اعتبار کار خیلی خیلی سختی است. باید مراقب سلف برندینگ‌تان باشید.

هر چند که حفظ سلف برندینگ در دنیای واقعی اهمیت ویژه‌ای دارد، اما این روزها با وجود اینترنت و همه‌گیر بودن شبکه‌های اجتماعی و روش‌های ارتباطی اینترنتی، توجه به سلف برندینگ در فضای اینترنت هم حائز اهمیت است.

افراد مشهور زیادی را می‌شناسم که به خاطر یک اشتباه در شبکه‌های اجتماعی با چنان مشکلاتی مواجه شده‌اند که شاید هرگز حتی خوابش را هم نمی‌دیدند. از آن‌جا که شبکه‌های اجتماعی سازوکار و ظاهری دارند که آدم فکر می‌کند می‌تواند در آن‌ها راحت باشد و هر چه دل تنگش می‌خواهد می‌تواند بگوید و به اشتراک بگذارد، همین تصور اشتباه سبب می‌شود که در یک چشم به هم زدنی تمام اعتبار کسب شده یک شخص با یک توییت نادرست یا یک پست ناشایست در فیسبوک به فنا برود.

نمی‌خواهم در این مورد بروم سراغ یک سری نکات و آموزه‌های تکراری مثل استفاده از عکس واقعی خودتان (ترجیحا غیر پرسنلی!) به عنوان عکس پروفایل، یا متدهای مرسوم فالو و آنفالو برای افزایش تعداد دنبال کننده‌ها یا موارد مشابهی که در هر پستی در این رابطه چه در وبلاگ‌های خارجی و چه فارسی خیلی راحت می‌توانید پیدا کنید.

نه! دوست دارم به مواردی بپردازم که فکر می‌کنم در بین همه این حرف‌های تکراری و خسته کننده پنهان شده‌اند و نادیده گرفته می‌شوند. نکاتی که گرچه خیلی مهم هستند ولی زیاد مورد توجه قرار نمی‌گیرند.

اولین و اصلی‌ترین تقاضای من از تمام عزیزان توی خانه که مشغول خواندن این پست هستند و دل‌شان می‌خواهد سلف برندینگ خوبی داشته باشند، این است که لطفا، خواهشا، التماسا تا وقتی حرف خوبی برای گفتن ندارید هیچ چیزی در شبکه‌های اجتماعی از قول خودتان به اشتراک نگذارید.

اگر همین یک نکته را اغلب ما به آن توجه کنیم، لطف واقعا بزرگی به خودمان کرده‌ایم. شاید باورش سخت باشد ولی بیشترین صدمه به اعتبارمان در شبکه‌های اجتماعی را خودمان به خودمان می‌زنیم، آن هم با منتشر کردن نظرها و حرف‌های نسنجیده در فضایی که هر حرفی به سرعت نور پخش می‌شود (شاید هم سریع‌تر).

مثلا یک شخصی که از اعتبار نسبتا خوبی هم برخوردار است یک روز از سر بی‌خیالی یا دل‌خوشی یا هر چیز دیگری در یکی از پلتفرم‌های اجتماعی می‌نویسد که برند شخصی‌اش صدها میلیون دلار ارزش دارد یا فرضا تا به حال چندین مجسمه از او با قیمت بالایی به فروش رفته است. خلاصه از این حرف‌هایی که بیشتر نشانه یک تکبر بی‌منطق است تا یک حقیقت منطقی و این را همه خیلی خوب و زود متوجه می‌شوند و دیری نمی‌گذرد که در شبکه‌های اجتماعی آن شخص به سوژه‌ای تبدیل می‌شود برای زیر سوال بردن حرف‌هایی که زده و خدشه وارد شدن به اعتبارش.

حرف‌های اشتباه و سلف برندینگ

یا تصور کنید یکی از دوستان شما یک حرف نادرستی زده است و حالا شما برای آن که پشتش در بیایید و از او حمایت کنید نظر غلط او را تایید می‌کنید. این کار دقیقا مثل این است که خودتان آن نظر غلط را منتشر کرده‌اید. به بیان دیگر، می‌آیید از دوست‌تان حمایت کنید، اعتبار خودتان را هم زیر سوال می‌برید.

اساسا روند کار خیلی ساده است. شما قرار نیست در هر موردی و به هر شکلی در شبکه‌های اجتماعی اظهار نظر کنید. قرار نیست اولین چیزی که به ذهن‌تان رسید را در این پلتفرم‌ها به اشتراک بگذارید. شما باید برای هر پست یا توییت خود حسابی فکر کنید. نه فقط به موضوع آن، بلکه حتی به نحوه ارائه آن. باید چند دقیقه وقت بگذارید و ببینید که جمله‌بندی‌های خود را چطور انجام دهید تا هیچ ضرری برای اعتبار شما نداشته باشد. گاهی اوقات خود نظر مشکلی ندارد ولی نحوه گفتنش می‌تواند باعث سوءتفاهم شده و همه چیز را به ضرر شما تمام کند. غلط‌های املایی هم برخی اوقات دردسرساز می‌شوند، بنابراین خوب است قبل از انتشار یک مطلب در شبکه‌های اجتماعی خودتان حداقل یک بار آن را بخوانید و ایرادهای املایی و انشایی احتمالی آن را رفع کنید.

این موضوع البته فقط به متن خلاصه نمی‌شود. هر نوع محتوایی اعم از عکس و متن و ویدیو را که بخواهید در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید، قبل از انتشار باید خوب در موردش فکر کنید. اگر چنین شود، دیگر لازم نیست بعد از ارتکاب اشتباه، پست خود را دیلیت کنید یا به دروغ بگویید اکانت‌تان هک شده بود یا بهانه‌هایی از این قبیل.

درست مثل دنیای واقعی که باید قبل از سخن گفتن، خوب به حرفی که می‌خواهید بزنید و تاثیراتش فکر کنید و بعد آن را به زبان بیاورید، در شبکه‌های اجتماعی هم باید عینا همین عمل را تکرار کنید.

نکته بعدی این‌که هیچ وقت به ترول‌ها اهمیت ندهید. اگر در شبکه‌های اجتماعی کمی اعتبار و محبوبیت داشته باشید، قطعا پیدا می‌شوند کاربرانی که بی‌دلیل از هر موقعیتی استفاده می‌کنند تا از شما ایراد بگیرند یا شما را مسخره کنند و بکوبند. به این افراد اوباش اینترنتی یا همان ترول می‌گویند که از اسم‌شان مشخص است چه هدفی دارند.

ترول‌ها و سلف برندینگ

سعی کنید اگر با کامنت یک ترول مواجه شدید کلا آن را نادیده بگیرید. البته توجه داشته باشید که هر نوع انتقادی را به حساب ترول بودن شخص منتقد نگذارید. ترول‌ها معمولا کاربرانی هستند با تعداد فالوئرهای خیلی کم و فالوئینگ‌های زیاد که عکس پروفایل و نام کاربری‌شان نام و عکس واقعی خودشان نیست و از عکس‌ها و نام‌های مشخصا غیرواقعی استفاده می‌کنند و اغلب هم در نظرات‌شان از حرف‌های رکیک استفاده می‌کنند. اما منتقدها در اصل افرادی هستند که از عملکرد شما به شیوه درست انتقاد می‌کنند. گوش دادن به انتقادهای سازنده در شبکه‌های اجتماعی هم یکی از آن راه‌های حفاظت از سلف برندینگ محسوب می‌شود.

جدا از این موارد، آن‌چه خیلی آزاردهنده و معمول است در شبکه‌های اجتماعی، همین استفاده نادرست از بخش معرفی کاربر، بیو، اباوت یا هر اسم دیگری که خودشان رویش می‌گذارند است. اگر می‌خواهید یک فرد معتبر در شبکه‌های اجتماعی باشید، باید خودتان را به بهترین نحو ممکن در بخش درباره معرفی کنید. مثلا در بیوی توییتر به طور خلاصه به سابقه کاری خودتان اشاره کنید و بگویید در چه زمینه‌هایی تخصص دارید تا دیگران بدانند چرا باید شما را دنبال کنند.

بیوی توییتر و سلف برندینگ

یا در فیسبوک بخش درباره خودتان را با اطلاعات کامل و دقیق پر کنید تا هر کسی خواست در مورد سوابق و تجارب شما بداند مشکلی از این بابت نداشته باشد. چه بسیار افرادی که فقط از همین طریق توانستند به شغل‌های خوبی دست پیدا کنند. بخش درباره در شبکه‌های اجتماعی در واقع یک نوع ویترین برای شماست تا از طریق آن بتوانید علل متمایز بودن خود از دیگران را نشان دهید.

علاوه بر این‌ها، منکر این حقیقت هم نمی‌توان شد که دیگران شما را بر اساس دوستان‌تان و کسانی که با آن‌ها ارتباط دارید می‌شناسند و قضاوت می‌کنند. بنابراین همیشه حواس‌تان باشد که چه کسانی را در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنید. به جای این‌که با فالو کردن یا فرند شدن‌های پرتعداد به فکر بالاتر بردن تعداد فالوئرها یا فرندهای خودتان باشید، روی دنبال کردن افرادی تمرکز کنید که واقعا ارزش دنبال کردن در شبکه‌های اجتماعی را داشته باشند.

فالوئرها و سلف برندینگ

نکته آخری که به نظرم می‌رسد این است که اگر می‌خواهید دیده شوید، باید دیگران را ببینید. من وقتی به پروفایل برخی‌ها در شبکه‌های اجتماعی سر می‌زنم تعجب می‌کنم که چطور ممکن است یک نفر تمام مدت فقط و فقط در مورد خودش حرف زده باشد و هیچ پست یا توییت در مورد دیگران یا از دیگران در پروفایلش وجود نداشته باشد! به هر حال شبکه‌های اجتماعی جایی برای تعامل با دیگران است نه یک راه ارتباطی یک طرفه که چند متکلم وحده در آن سرگرم باشند.

بد نیست اگر کسی را در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنید، واقعا با آن‌ها تعامل داشته باشید. برای‌شان کامنت بگذارید، پست‌های‌شان را با دوستان خودتان به اشتراک بگذارید، ریتوییت‌شان کنید. خلاصه کمک کنید که آن‌ها دیده شوند. در آینده نزدیک خواهید دید که آن‌ها هم به شما برای دیده شدن‌تان کمک خواهند کرد. مسلما پست‌ها و توییت‌های شما هر چه بیشتر دست به دست شوند، برای اعتبار و سلف برندینگ شما هم بهتر است.

این‌ها صرفا بخش اندکی از مواردی بود که باید برای حفظ سلف برندینگ در شبکه‌های اجتماعی به آن‌ها توجه کرد و مسلما می‌دانم که شما دوستان عزیز که این مطلب را می‌خوانید حتما موارد دیگری هم به ذهن‌تان می‌رسد که فکر می‌کنید در این مقاله از قلم افتاده است. من از آن‌جا که نمی‌خواستم این پست وبلاگم بیش از حد طولانی شود و کسی حوصله خواندنش را پیدا نکند به همین چند نکته بسنده کردم. ضمنا دلم نمی‌خواست که خودم هم به یک متکلم وحده تبدیل بشوم، بنابراین تصمیم گرفتم از شما بخواهم خودتان در بخش دیدگاه‌های این پست، زحمت باقی نکات را بکشید (البته اگر حال و حوصله‌اش را داشتید!).

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *